EKO Warsztaty Edukacyjne

Z początkiem 2020 roku zmieniły się zasady segregacji śmieci. Zmiany te spowodowała znowelizowana Ustawa o Utrzymaniu Czystości i Porządku w Gminach oraz Rozporządzenie Ministra Ochrony Środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów.

Zagadnienia dotąd nie do końca jasne, wymagały przełożenia na język codzienny i lifestylowy.

Potrzeba zrodziła się podczas sąsiedzkich rozmów na Osiedlu Madisson – na warszawskim Żoliborzu.

W lutym 2020 mao. zorganizowało pierwsze warsztaty z cyklu World Up. Stworzyliśmy przestrzeń dla mieszkańców osiedla – gdzie rozmawialiśmy o stylu życia Zero Waste, rozwiewaliśmy wątpliwości – gdzie wyrzucić papier po maśle, a gdzie zużytą baterię.

Uczestnicy mogli zchallengować swoją ekologiczną wiedzę, podczas interaktywnej zabawy w aplikacji kahoot!. Zaskoczeniem była ilość wody zużywanej na produkcję jednego t-shitu i roczna ilość kilogramów śmieci wyrzucanych przez przeciętnego Polaka. Zaangażowanie uczesntików w zbierane punkty i zaciekwienie tematem rosło. Rozdawaliśmy ekologiczne nagrody. Przedstawiliśmy pozytywną i modną stronę życia “ograniczam się” i smartne porady  w życiu codziennym: funkcjonalne aplikacje, które szybko podpowiadają gdzie wyrzucić odpady, co do których nie jesteśmy pewni, w którym pojemniku powinny wylądować.

Dzieciaki kolorowały karty pracy, uczyły się kolorów danej frakcji. Na koniec warsztatów wszyscy wzięli udział w interaktywnej zabawie edukacyjnej i posegregowali prawdziwe śmieci.

Atmosfera na spotkaniu była przyjemna, sprzyjająca rozwojowi, a feedback mieszkańców pozytywny: “ świetnie się bawiliśmy, temat Zero Waste został fajnie zajawiony. Najbardziej użyteczne są apki – bo teraz już wiem, gdzie szukać, gdy pojawią się wątpliwości, jak posegregować dany odpad”  – mówi jedna z uczestniczek.

Bardzo dziękujemy partnerowi wydarzenia Rekopol – Organizacji Odzysku Opakowań S.A. za udostępnienie materiałów edukacyjnych “Działaj z imPETem”.

Create with love,

by mao.

#CSR #brand #digital #kampania facebook #reklama #strategia #nowi klienci #marketing online #Marketing Agile #kampania online #agencja reklamowa #PR

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *